X
X

İyi Web Sitesi İyi Kar Demektir

İyi Web Sitesi İyi Kar Demektir

                E-Ticaret siteleri, iyi bir şekilde satış yapmak ve iyi karlar elde edebilmek için oldukça önemlidir. İster kurumsal olarak isterseniz de bireysel olarak E-Ticaret yapıyor olun, iyi tasarlanmış bir web sitesine ihtiyacınız olacaktır. Sitenizin iyi bir optimizasyona sahip olması ve arama motorlarında sağlıklı bir şekilde listelenmesi daha büyük kitlelere ulaşabilmeniz açısından çok önemli olacaktır. Bu noktada firmamız Kale web tasarım devreye girerek sizlere E-Ticaret siteleri ile ilgili ihtiyacınız olan her türlü profesyonel hizmeti sizlere sunmaktadır. Bütün ince ayrıntılara dikkat edilen ve iyi optimize edilmiş bir web tasarım sayesinde iyi satışlar elde edebilirsiniz.

                Firmamız E-Ticaret siteleri ile ilgili her türlü ince ayrıntıya hakim olarak belirli şartlara ve süreçlere uygun web siteleri geliştirmektedir. Aşağıdaki yöntemlere uygun bir şekilde E-Ticaret sitelerinizi oluşturmaktayız.

Bir e-ticaret sitesi oluşturmanın 10 adımı

1- Faaliyet Sektörünü Belirleyin

Satmak istediğiniz ürün türünü seçerek başlayın. E-ticaret işinizi kuruyorsanız, kesinlikle ne pazarlamak istediğinize dair bir fikriniz vardır.

2- Rekabeti analiz edin

Rekabet analizi yapmak ve rakip firmaların işleyişlerini detaylı bir şekilde öğrenmek, firmanızı onlardan daha öne çıkartmak için oldukça büyük önem taşımaktadır. Sektör tanımlandıktan sonra, bunun hakkında bir pazar araştırması yapmanız gerekir. Rakipleri, pazarlama konumlarını, iletişim biçimlerini belirleyin, pazar paylarını belirleyin ve tüm bunlara göre bir süreç belirleyin.

3- Spesifikasyonları hazırlayın

Nereye gittiğinizi öğrendikten sonra, ticari sitenizi oluşturmanın somut projesini hazırlamanız gerekir. Hangi özelliklere ihtiyacınız var? Siteniz nasıl çalışmalı? Ağaç yapısı nedir ve kaç sayfa istiyorsunuz? Ayrıca, hizmet sağlayıcının projenizin rekabet ortamı hakkında bir fikre sahip olması ve size tavsiyede bulunabilmesi için pazar araştırmanızın sonucunu da özetleyin.

4- Bir ürün kataloğu edinin

Herhangi bir e-ticaret sitesi için temel unsur: bir ürün kataloğu. Tedarikçilerle iletişime geçin ve satacağınız ürünlerin verilerini alın.

5- Ödeme yöntemini seçin

Bir e-ticaret sitesi oluştururken bir diğer gerekli adım ise ödeme şeklinin seçilmesidir. Bunların sitede kurulabilmesi ve konfigüre edilebilmesi için önceden tanımlanmış olması gerekir.

6- Teslimat yöntemlerini seçin

Kesinlikle planlanacak son unsur: teslimat yöntemi. Buna karar vermek için sattığınız ürünün türünü, rakiplerinizin fiyatlarını ve bir sipariş için son faturayı dikkate almanız gerekir.

7- Bir sağlayıcı bulun

E-ticaret çözümü ve ihtiyaçlarınız belirlendikten sonra, hayalinizdeki e-ticaret sitesini oluşturacak bir servis sağlayıcı arayışına geçebilirsiniz.

8- Ürün açıklamalarını yazın

Ürün sayfalarının içeriği hem ne sattığınıza hem de online mağazanıza referans olacaktır.

9- Sitenin içeriğini yazın

E-ticaret sitenizin sayfalarının içeriği, internet kullanıcılarının bilgilendirilmesi ve doğal referanslar açısından çok önemlidir.

10- Siteyi çevrimiçi duruma getirin


Top