X
X

Hosting Nedir?

WebSiteleri Dünya üzerinde kurulu yapıların tamamı gibi bir arsa üzerine kurulmaktadır diyebiliriz. Websitenizi yayınlamak istediğiniz andan itibaren ilk şartınızın bir arsaya yani HOSTİNG'e ihtiyacınız vardır bu durum ilk şartınız olmalıdır. Çoğu internet terimlerinde olduu gibi HOSTİNG kelimesi ingilizce bir kelimedir. Dilimizdeki karşılığı ise "WEB BARINDIRMA ALANI'dır.

Hosting; websitelerinize ait bütün verilerin yüksek güvenlikle uzakta bulunan Linux veya Windows tabanlu uzak bilgisayarlarda 7/24 ve 365 gün olarak açık tutulmasına hizmetinin kısaltılmışıdır aslında.  Uzakta bulunan bu bilgisayarlara "SERVER", "SUNUCU", veya "WEB SUNUCUSU" adı verilmektedir.

Web sunucuları, ofislerimizde veya kullandığımız farklı ortamlarda bulunan standart bilgisayarların aksine yüksek internet altyapısı bulunan binalarda veya farklı yerlerde bulunur ve üst sınıf özelliklere sahiptirler.. Serverlar; “datacenter” veya “veri merkezi” olarak adlandırılan yerlerde barındırılırlar. Veri merkezleri; çok yüksek hızlı internet bağlantısına sahiptir, elektrik kesintileri yaşanmaz, sel ve deprem benzeri doğal afetlere karşı korunaklıdır. Bu sebeple, siteleriniz her koşulda ziyaretçilerinin erişimine açık olur.

   Sizleri kısa yazılarımızda bilgilendirmeye ve Web Site açmaya karar vermek zorunda kaldığınızda bütün bu bilgilere erişimizin kolaylaşması ve aklınızda soru işaretlerinin bulunmaması adına çalışmaya devam edecğimizi bildirmek isteriz.

 Kale Web Tasarım ve İnternet Hizmetleri


Top