X
X

Yer Sağlayıcı Yetki Belgemiz Onaylandı

AnasayfaHaberiniz Olsun.Yer Sağlayıcı Yetki Belgemiz Onaylandı

Şirketler, Dernekler, Vakıflar, Belediyeler, Kaymakamlıklar, Şahıslar için İNTERNET SİTESİ yapmak için gerekli olan yer sağlayıcı (Hosting) faaliyet belgesini TURGUTLU'da RESMİ olarak faaliyet gösteren KALETASARIM İNTERNET VE WEB TASARIM  HİZMETLERİ firması BTK'ya (BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMUNA) başvuru yaparak LİSANS'ı onaylandı.

Kendi Bünyesinde Hizmet Verenler Yer Sağlayıcı Listesinde 01.03.2021 Pazartesi günü verilen LİSANS ile İNTERNET SİTESİ'ni yaptıranların, yaptırmak isteyenlerin MANİSA ve ilçelerinde RESMİ, GÜVENİLİR, BTK LİSANS'lı başvuru yapabilecekleri, hizmet satın alabilecekleri bir firma kazanmış oldu.

Piyasada LİSANS'lı belgeye sahip olmayarak, BTK'dan (BİLGİ TEKNOLOJİLERİ KURUMUNDAN) belgesi olmayanların ve yükümlülüğünü yerine getirmeyen erişim veya yer sağlayıcıya Başkanlık tarafından 2 bin TL’den 10 bin TL’ye kadar idari para cezası verilecek.

YER SAĞLAYICI FAALİYET BELGESİ NEDİR?

Internet üzerinden yer sağlayıcılara Telekomünikasyon Kurumu'ndan faaliyet belgesi alması zorunluluğu getirildi.
Telekomünikasyon Kurumu Tarafından Erişim Sağlayıcılara ve Yer Sağlayıcılara Faaliyet Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı. Yönetmeliğe göre, erişim sağlayıcı olmak isteyen sermaye şirketleri ile yer sağlayıcı olarak faaliyet göstermek isteyen gerçek veya tüzel kişiler, hizmet vermeye başlamadan önce Telekomünikasyon Kurum’u tarafından düzenlenecek faaliyet belgesini alacak.

Yer sağlayıcı faaliyet belgesi almaksızın yer sağlayıcılığı faaliyetinde bulunanların internet erişim hizmeti, Başkanlık kararıyla erişim sağlayıcı tarafından durdurulacak.

GRURLA SUNARIZ

KALETASARIM.


Top